Lněný olej - druhy

Lněný olej má určité rozdělení. Známý je kupříkladu hnědý panenský olej, který kvete modře. Používá se jako prevence proti vzniku civilizačních chorob. Když ho smícháte s tvarohem, tak má vysoce protirakovinné účinky. Díky tomu, že obsahuje mnoho nenasycených esenciálních mastných kyselin, se dá užívat jak zevně, tak i vnitřně. Má antioxidační účinky, čili podporuje i revitalizaci ve tkáních nebo třeba čistí tuky. Mimo jiné zlepšuje zrak, zbavuje migrény, čili bolestí hlavy a také ulevuje od menstruačních potíží. Také napomáhá při zácpě. Stačí, když si dáte jednu polévkovou lžíci na lačný žaludek. Když ho smícháte s bílým jogurtem, tak i zde stačí jedna až dvě polévkové lžíce za den.
Dále tu máme zlatý panenský olej, ten pro změnu kvete žlutě. Je vhodný hlavně pro vegetariány, kteří nepožívají maso, čili jim chybí jisté Omega mastné kyseliny. Mimo jiné je velmi vhodný i pro lidi s nadváhou. Když budete tento olej a nejenom tenhle skladovat v chladu a temnu, vydrží dobré dva měsíce. Když už ho otevřete, tak v tom případě ho musíte uchovávat už v lednici. Když bude v lednici, tak ode dna tuhne. Ale v teple se zase rozpustí. Na trhu je dnes větší nabídka lněných olejů. Cena se pohybuje různě.

Jestliže si chcete sami připravit nějaký pokrm s přídavkem lněného oleje, tak můžete zkusit náplně do palačinek. V podstatě jenom smícháte lněný olej, tučný tvaroh, pomletá lněná semínka, meruňkovou marmeládu, promícháte a je to hotové. V podstatě se dá říci, že lněný olej je životní elixír, který dodá energii a vitalitu a navíc chrání i před nemocemi.