Lněný olej - prevence před chorobami

Lněný olej má sám o sobě dokonalé účinky. Vezmeme to přesně pěkně od začátku. Takže civilizační choroby vezmeme jako první. Když si vyjmenujeme některé z nich třeba jenom v hlavě, tak obvykle už z toho jde jenom strach. Před čím vlastně takový lněný olej chrání. Tak třeba snižuje hladinu cholesterolu, také má příznivé účinky na srdce a cévy v těle, pomáhá prevenci, čili dokáže předcházet takovým nemocem jako je arteroskleróza či infarktu, používá se jako prevence rakoviny prsu a tlustého střeva a nebo pomáhá už při konkrétních nemocech spojených se střevním systémem a žaludkem, ale také je výborný při zácpě.
Lněný olej dokáže dost dobře posilovat imunitu, má antivirový účinek a pomáhá i proti plísním, které člověka dokážou pořádně potrápit. Lněný olej má i protizánětlivé účinky, to znamená, že dobře léčí záněty, ale pomáhá jim i předcházet. V lidském těle je spousta systémů, které potřebují řekněme kontrolu a prevenci a právě od toho je tu lněný olej, čili pomáhá například kardiovaskulárnímu systému, ale i tomu pohybovému, dále zažívání, hormonální činnosti nebo i činnosti mozku. Mimo jiné i čistí, například játra a ledviny. Příznivě dokáže ovlivnit hladinu cukru v krvi, dokonce, což bude zajímat ženy, zlepšuje menstruační bolesti, vždyť co si budeme povídat, někdy to bývají dost otřesné bolesti a také zmírňuje deprese a psychické problémy, což v dnešní době není žádná novinka. Dnes má deprese každý a v Americe má dokonce každý svého psychiatra.

Co se týká chutí, tak lněný olej má lehce ořechový nádech. Můžete ho používat jako samostatný produkt nebo ho přidávat do pokrmů či jogurtů, tvarohů a tak podobně, ale nikdy ho tepelně neupravujte. Máme tu i tzv. panenský lněný olej. Ten se hodí hlavně pro pokožku. Například zvláční kůží, bojuje s lupy, pečuje o pokožku při problémech s lupénkou a tak dále, v podstatě ji regeneruje.