Lněný olej jako prevence zdraví

Lněný olej ještě pořád dost lidí nezná a to je chyba, protože tím způsobem, kterým dokáže pomoci člověku a tělu, je v podstatě takový jakoby domácí lékař. Obsahuje totiž velké množství nenasycených mastných kyselin, mimo jiné v těle dokáže rozpouštět tuk a tělo navíc tzv. nabíjí a tím mu dodává životní energii. Lněný olej potažmo lněná semínka umí i vyčistit střeva a zažívací systém. Doporučuje se mimo jiné i nastávajícím maminkám a lidem, kteří potřebují rekonvalescenci. Je velmi dobrý i na psychickou stránku člověka, protože zdraví fyzické a psychické jdou spolu ruku v ruce. Co se týká využití v kuchyni, tak to je velmi rozmanitá záležitost.
Máte v podstatě tři možnosti. Ta asi nejjednodušší je, že budete lněný olej pít samotný. Potom druhá možnost skýtá smíchání například s tvarohem či bílým jogurtem, no a třetí možnost je, že si s pomocí lněného oleje budete připravovat pokrmy, do kterých ho přimícháte. Samozřejmě se dají připravovat jak normální, tak i sladké pokrmy. Ono se ještě navíc říká, že když budete užívat lněný olej smíchaný s tvarohem, že i zhubnete. Mezi takové tzv. babské rady patří i zkazka, že si máte přidat do pomazánky čerstvě namletá semínka lnu. Tím, že má lněný olej v sobě už zmíněné nenasycené mastné kyseliny, tím i pomáhá odstranit různé neduhy.

Tak například vám zjemní pokožku, zpevní vlasy a nehty, posílí imunitu, zlikviduje záněty, případně dokonce dokáže zlepšit soustředění a schopnost učit se, což ocení především studenti, ale výjimkou nejsou ani ostatní.