Lněný olej v minulosti a dnes

Lněný olej byl v dřívějších dobách úplně běžnou součástí každé domácnosti, protože medicína ještě nebyla na takové úrovni jako je dnes a lidé, převážně ti z vesnice, se léčili sami. Právě k tomuto účelu je vhodný lněný olej. To se tehdy jen seběhlo z domu na ulici, kde hospodyně koupila přímo čerstvě vylisovaný olej od prodavače. Mělo to tu výhodu, že se dalo koupit jenom tolik, kolik se ho za krátkou dobu spotřebovalo, protože se lisoval v podstatě pořád a prodavači chodili neustále. Nesmíte ovšem dopustit, aby vám tento lněný olej doma zestárl nebo žluknul, pak je nepoživatelný a dokonce i škodlivý.
Lněný olej se užívá jako prevence mnoha civilizačních chorob, hlavně tedy těch, které jsou spojeny se srdcem, záněty, střevní mikroflórou a tak dále. Dokonce řeší i potíže s neplodností. Mírní i menstruační problémy, které někdy bývají strašně bolestivé. Existují ženy, které kvůli tomu ani nemohou chodit do práce a musejí si třeba každý měsíc vzít dva dny dovolené, protože nejsou schopné ani stát, natož ještě pracovat. Lněný olej působí ještě například proti plísním a má antibakteriální a antivirové účinky. Lněný olej dokáže upravit i krevní tlak, tedy ten vysoký. Nízký je obvykle vrozený, ale není nebezpečný na rozdíl od toho vysokého.
Výzkumy, které dělají vědci v podstatě neustále ukazují, že pokud se lněný olej užívá v malém množství, tak dokáže ochránit organismus před výskytem cukrovky, i když je to trochu sporné, protože cukrovka patří do škály onemocnění, kterým se říká dědičné. Co je zajímavé, tak lněný olej má nesporné účinky i u tak těžké nemoci jako je Alzheimerova choroba. Účinný je i při psychických problémech. Dokáže zlikvidovat mimo jiné i žlučové kameny a mnoho dalšího.