Obecně o lněném oleji

Lněný olej je zdraví prospěšný, protože je zdrojem mnoha nenasycených mastných kyselin. Tyto kyseliny mají ještě přídomek esenciální, což znamená, že lidské tělo je nedokáže samo vytvořit, tudíž je získává z potravy. Jsou nesmírně důležité pro chod lidského těla, správnou funkci buněčných stěn, srdečně – cévního systému a imunity. Pokud se rozhodnete, že začnete užívat lněný olej, tak v malých dávkách by to nemělo nést žádná rizika. Jistá opatrnost by měla být, pokud člověk užívá nějaké léky, například z důvodu chronického onemocnění. V tom případě je lepší se raději poradit s lékařem. Jako každý lék či jídlo, by u některých jedinců mohlo dojít alergické reakci.
Denně by člověk měl užít tak maximálně jednu polévkovou lžíci, v žádném případě nevypít celou lahev. U dítěte stačí polovina toho, co u dospělého. Existuje i v podobě tobolek. Co se týká nemocí, například spojených se srdcem, či zvýšeným cholesterolem a tak podobně, tak studie dokázali, že lněný olej sníží cholesterol nebo dokáže například snížit i krevní tlak, což jsou dvě spojené nádoby, které mohou vést až k infarktu. Mimo jiné bojuje i proti zánětům. Dále tu máme nemoci, které se týkají regulačních procesů v těle, což je například revmatismus, lidově revma. Lněný olej příznivě působí na tyto typy nemocí, což znamená, že dokáže usnadnit jejich průběh.

Problémy s kůží trápí mnoho lidí, známá je lupénka, která ztrpčuje život mnoha mladým lidem. Lněný olej působí i při popraskané pokožce či při popáleninách, neboť má hojivé účinky. Ženy bude zajímat, že tlumí nepříjemné bolesti při menstruaci, působí i na tzv. premenstruační syndrom a také pomáhá i v klimakteriu, neboli lidově v přechodu. U žen v těhotenství napomáhá, aby si zachovali potřebné zdraví a vitalitu, protože tzv. pracují za dva, někdy i za tři a více. Při duševním vyčerpání má také svoje opodstatnění.