Lněný olej - zdravý olej

Len patří mezi zásadní rostlinu, co se týká ošacení. V dřívějších dobách si lidé sami pěstovali len a potom z něho tkali nitě a následně i tvořili šatstvo. Dnes to přijde dnešní generaci úsměvně, protože jediné místo, kde se dá koupit nebo pořídit oblečení je obchod. Jenomže len je i zdrojem tzv. zdravého oleje, konkrétně tedy lněného. Lněný olej se dá sehnat v prodejnách, které se zabývají zdravou výživou. Nejlepší je takový, který se může pyšnit bio kvalitou a je lisovaný za studena, to znamená, že v něm není ani špetka chemie, případně, že by byl jinak ještě upravený, to také ne.
Co se týká výdrže, tak v dobré kvalitě to jsou asi dva měsíce. Skladujte ho v lednici a pokud možno, zkonzumujte co nejrychleji. Pokud byste ho eventuelně nechali v lednici déle, než je zdrávo, tak by vám zežluknul. V tom případě ho už za žádnou cenu nepožívejte, hazardovali byste s vaším zdravím. Někteří lidé mohou mít problémy s jeho chutí, neboť je lehce nahořklý a má jakoby ořechovou chuť. S tím mohou mít problémy lidé, kteří nemají rádi ořechy, případně jsou alergičtí. Když jsou alergičtí, tak by se lněnému oleji měli vyhnout, případně to zkonzultovat s ošetřujícím lékařem či lékařkou.

Kdo by měl tedy problémy s tou nahořklou příchutí, tak si lněný olej může smíchat s tvarohem, případně s bílým jogurtem a uvidíte, že se jeho chuť dostane do normálu. Pokud byste si chtěli sami připravit nějaký pokrm za přídavku lněného oleje, tak si zkuste vyhledat něco na internetu.