Lisování lněného oleje - jak na to

Lněný olej si člověk může vyrobit sám doma. Stačí mu na to v podstatě jen dvě věci – lněné semínko a domácí ruční lis na olej PITEBA. Pozor, tento domácí ruční lis není jenom na lněný olej, ale můžete si s ním vyrobit i sezamovou pastu či burákové máslo nebo i další oleje, jako třeba kokosový, mandlový, palmový a mnoho dalších. V podstatě dáte do lisu jenom semínko a je to. Je úplně jedno, jestli jste žena nebo muž, zvládnou to obě pohlaví bez jakýchkoliv problémů. Ovšem je tu rozdíl mezi jednotlivými semeny, některá jsou tvrdší, jiná zase lehčí, ale to není zas takový problém.
Jistě se ptáte, na co všechno je vhodný domácí ruční lis PITEBA. V podstatě na jakákoliv semínka, ze kterých se dá něco připravit. Kromě už zmíněných olejů můžete vyrábět například ještě ze semínek konopí, slunečnicový olej, olej z vlašských ořechů, z vinné révy a mnoho jiného. Jistě, připravíte si olej nebo burákové máslo a nyní je lis špinavý a vy nevíte, jak ho vyčistit. Je to jednoduché, protože je to svým způsobem druh mlýnku. Uvnitř je vřeteno neboli šroubovice, která je vyrobená z kvalitního nerezového materiálu, ta se vymontuje a omyje běžným saponátovým prostředkem. Před použitím tohoto lisu můžete zkusit některé části promazat olejem.

Možná vás bude zajímat, kolik oleje zvládnete třeba za hodinu. Tak zhruba se to dá počítat na litr až dva, záleží na tom, kolik budete mít sil. Například u lisování za studena jsou pomalejší otáčky, takže nekombinujte stroj s něčím jiným než je lidská ruka.